martedì 4 giugno 2013

I love IT: Veletrh italských výrobků poprvé v Česku

I Love IT je název veletrhu italských rukodělných a řemeslných produktů, módy, šperků, dřevěných výrobků, uměleckých produktů, jídla a vína.


Letos se také poprvé představí v Česku – pod záštitou Velvyslanectví Italské republiky.
Bude konat od 3. do 5. října 2013 v Hotelu Diplomat Prague a představí na osm desítek vystavovatelů z celé Itálie. Veletrh bude otevřen profesionálům i široké veřejnosti. V průběhu veletrhu budou pro veřejnost připraveny ukázky a lekce vaření, které povedou mistři kuchyně – kuchaři oceněni Michelinskou hvězdou.
Mezi vystavovateli se představí obchodníci, distributoři, italské restaurace, obchody a další společnosti.
„Účast na veletrhu I Love IT považuji za velmi výhodnou pro všechny, kteří chtějí navázat bližší vztahy s italskými podnikateli a získat cenné kontakty – například pro další rozvoj svého podnikání či rozšíření své působnosti na italské trhy,“ prozradil Mathieu Rouri, General Manager Hotelu Diplomat Prague, a dodal: „Dveře budou otevřené také široké veřejnosti, která bude mít možnost prohlédnout si, ochutnat a koupit to nejlepší, co Itálie nabízí – ať už jde o jídlo, módu, šperky, rukodělné výrobky či jiné zboží.“
Italská kuchyně patří celosvětově k velmi oblíbeným kulinárním zážitkům. Toho veletrh I Love ITsamozřejmě využije – kromě ukázek a lekcí vaření uspořádá Hotel Diplomat Prague slavnostní večeři pro 200 hostů. Pětichodové menu připravené italskými kuchaři oceněnými Michelinskou hvězdou bude doplněno výběrem nejlepších italských vín.
I Love IT je koncept vytvořený CNA, Národní konfederací řemesel v Itálii, s cílem podporovat a propagovat malé a střední italské firmy, podnikatele a řemesla v rámci Itálie i mezinárodních trhů. I Love IT se poprvé představil v roce 2011 v Turíně a hned přilákal neuvěřitelných 39 000 návštěvníků. Kromě propagace italského zboží chce I Love IT také zdůraznit, že je důležité vědět, odkud zboží pochází a jak bylo vyrobeno.

Zúčastnění partneři:
- Diplomat Hotel Prague – organizátor a koordinátor veletrhu
- Velvyslanectví Italské republiky v Praze – záštita celého projektu
- Pan Riccardo Lucque, majitel vyhlášených italských restaurací v Praze: La Finestra, Aromi, Il Mercato, Laboratorio, La Bottega a pan Flemming Teilgaard Laugesen od Via del Vino – záštita gastronomické části veletrhu.
- Camic, Italská obchodní komora – podporuje organizaci veletrhu a zve obchodní partnery k účasti na veletrhu
- CNA – tvůrce konceptu I Love IT, zve italské společnosti k účasti na veletrhu
- Confartigiano – podporuje italské řemeslníky a zve je k účasti na veletrhu
- Amarganta Viaggi – cestovní kancelář podporuje italské společnosti 
Foto: Roberto & Barbara Mazzeo, Alessio Stefanoni, Mathieu Rouri, Maria & Diego Nuovo  (© Vienna International)Nessun commento:

Posta un commento